Mācība par nabadzības un bagātības karmu
Kungs Surija
2005. gada 26. maijā

ES ESMU Surija, atkal atnācis no Lielās Centrālās Saules, lai tiktos ar jums caur šo sūtni.
ES ESMU atnācis ar mērķi pasniegt jums svarīgu Mācību par karmu un tās pārveidošanu.
Ja jūs aplūkosiet Zemi no mūžībā esošo Lielo Gaismas Būtņu redzes viedokļa, tad visa planēta un viss, kas ir ap jums, un jūsu četri zemākie ķermeņi nav nekas cits kā karma. Dievišķā Enerģija, ko izlieto indivīdi, kuri ir iemiesojumā un šajā kosmiskajā ciklā pakļauti esamībai šī visuma zemākajos, blīvajos plānos, šī Dievišķā Enerģija, ejot cauri iemiesojumā esošo indivīdu apziņai, tiek pārveidota, tā kļūst blīvāka un rada jūsu apkārtējo materiālo pasauli.
Šī pasaule pakāpeniski izpaužas no neizpaustā stāvokļa, radot jums gigantisku skatuvi. Iemiesojumu pēc iemiesojuma jūs atnākat uz šīs skatuves, lai spēlētu savas lomas.
Tāpēc, lielos vilcienos ņemot, var teikt, ka visa apkārtējā pasaule ir karma jeb jūsu nepareizo darbību, domu un jūtu sacietējusī enerģija.
Tomēr jūs pat no savas šajā mūžā gūtās dzīves pieredzes varat saprast, ka jūs diez vai varēsiet kaut ko iemācīties, ja nedarīsiet kaut ko reālu savā dzīvē. Jūs pastāvīgi mācāties, un jūs pastāvīgi gūstat dzīves pieredzi, kad esat iemiesojumā. Jūs nevarat to nedarīt, jo jūs atrodaties materiālajā pasaulē, lai mācītos, lai iegūtu vajadzīgo pieredzi.
Kad jūsu apziņa sasniegs nepieciešamo līmeni, tad jūs varēsiet ar savas apziņas palīdzību vadīt jūsu apkārtējās pasaules apstākļus. Jūs varēsiet pārveidot jūsu apkārtējo pasauli, laižot Dievišķo Enerģiju caur savu būtni. Tā kā jūsu apziņai būs pietiekami augsts līmenis, tad jūsu vibrācijas arī būs pietiekami augstas. Un, uzklājot savas vibrācijas jūsu apkārtējai pasaulei, jūs varēsiet pārveidot fizisko pasauli un arvien vairāk un vairāk tuvināt to Dievišķajam paraugam.
Tā arī ir gigantiskā līla*, Dieva spēle. Būdams katrā no jums, Dievs vispirms rada ilūziju, pēc tam to savāc. Tas ir līdzīgi tam, kā bērns uzbūvē smilšu pili, pēc tam to atkal nojauc un būvē citu, pilnīgāku pili. Un ar katru reizi viņa darbs kļūst arvien un arvien pilnīgāks, arvien vairāk un vairāk tuvojas pilnībai un ar katru reizi pēc kvalitātes pārsniedz katru iepriekšējo darbu.
Jūs esat līdzīgi dieviem, un jums tieši tāpat savā dzīvē ir iespēja radīt un veidot pilnīgus paraugus.
Daži indivīdi uzskata par labāku iet savu paša ceļu un kārto savu dzīvi un savu apkārtējo īstenību pēc standartiem, kas ir tālu no pilnības. Dievs ļauj viņiem eksperimentēt. Jūs paši agri vai vēlu varēsiet pārliecināties, kas no tā, ko jūs radāt, satur skaistumu un harmoniju un ir samērojams ar pilnību un kas ir kroplīgs, neglīts un ir jāpārveido.
Tāpēc, ja jūs uzskatāt par labāku savā dzīvē orientēties pēc zemiem standartiem un nedievišķīgiem orientieriem, tad jums tiek ļauts to darīt.
Jūs atrodaties jūsu pasaulē, lai mācītos atšķirt Dievišķus paraugus no to kroplīgām kopijām. Jums ir jāiemācās atšķirt jebkurā jūsu dzīves jomā. Duālās pasaules apstākļos viss šķiet divējāds, un tas, kas šķiet labs, var izrādīties slikts, bet tas, kas šķiet slikts, var sniegt nenovērtējamu palīdzību jūsu dvēseles attīstībai.
Tāpēc ir ieteicams nekad nespriest ar jūsu miesīgo prātu. Pēdējais nabags (pēc jūsu apziņas skalas) var izrādīties garīgs bagātnieks, kam ir patiešām nenovērtējami viņa kauzālā ķermeņa dārgumi. Šis indivīds speciāli ir atnācis iemiesojumā, lai gūtu nabadzīgas eksistences pieredzi, jo visi viņa karaliskie iemiesojumi pagātnē nedeva viņam iespēju iegūt šādu pieredzi. Pieņemt savā apziņā nabaga eksistenci un samierināties ar to – tas ir ļoti augsts garīgs sasniegums. Daudzas augstas dvēseles, kad atnāca iemiesojumā, ir sapratušas, cik vērtīga ir tāda pieredze, un brīvprātīgi atteikušās no saviem īpašumiem un sava sociālā stāvokļa un kļuvušas par nabagiem. Jūs zināt daudzus piemērus no rakstītās vēstures. Es minēšu tikai Asīzes Francisku un Gautamu Budu.
Ja jūs sastaptu mežā sēdošo Gautamu viņa pārbaudījumu laikā, tad jūs droši vien nodomātu, ka tas ir nenozīmīgs nabags, kas nepelna jūsu uzmanību. Un jūs būtu kļūdījušies un palaiduši garām izdevību komunicēt ar diženu un senu garu.
Tāpēc jums tik nepieciešama ir atšķiršanas spēja.
Cits piemērs. Jūs zināt par tiem cilvēkiem, kam ir liela bagātība. Bet vai jūs zināt, ka daudzi no viņiem saņēma šo bagātību kā lielāko pārbaudījumu? Un vai jūs zināt, cik grūti viņiem ir nest šo savas bagātības nastu?
Bet varu jums pateikt, ka gan ļoti bagātu cilvēku vidū, gan ļoti nabadzīgu cilvēku vidū ir augstas dvēseles un ir dvēseles, kuras ilgu laiku izvairās no Dievišķā Ceļa, kas nolemts katrai dvēselei.
Jūsu pasaules kontrasti un bezdibenis, kas atdala bagātos un nabagos, parāda jūsu pasaules karmas nelīdzsvarotību. Bet tai pašā laikā tas rada ļoti labus apstākļus jūsu dvēseļu attīstībai.
Jā, mīļotie, jūsu karma rada jūsu dvēselēm ļoti labus apstākļus attīstībai, lai arī cik dīvains jums liktos šis apgalvojums.
Karma jums ir treneris, kas pastāvīgi dod jums slodzi un neļauj atslābināties. Tā jūs pastāvīgi esat labā formā un esat gatavi pastāvīgai sevis pārspēšanai un Dievišķu īpašību izstrādāšanai.
Gan liela bagātība, gan liela nabadzība ir lielas karmas sekas. Notiek tā, ka cilvēks pats ir nopelnījis šo karmu, bet notiek arī tā, ka indivīds brīvprātīgi ir uzņēmies šo karmu, lai atstrādātu to šajā iemiesojumā un tādējādi atvieglotu cilvēces karmu.
Vajag atšķirt.
Jūsu vislabākā attieksme pret bagātību un nabadzību būs vienādi nosvērta, mierīga attieksme gan pret bagātību, gan pret nabadzību.
Pats galvenais ir jūsu prāta stāvoklis. Ja jūs vienādi uzņemat gan nabadzību, gan bagātību, tad tas liecina par jūsu nepieķeršanos ārējām izpausmēm. Jums jāattīsta sevī bezaizspriedumainas attieksmes īpašība pret saviem apkārtējiem cilvēkiem.
Ne bagātība, ne nabadzība neliecina par dvēseles attīstību, bet jūsu attieksme pret bagātību un pret nabadzību liecina par jūsu garīgo sasniegumu līmeni.
Kad cilvēces vairuma apziņā būs pareiza attieksme pret nabadzības un bagātības jautājumu, tad tā būs zīme, ka cilvēce ir atstrādājusi šo pasaules karmas veidu. Un uz Zemes nebūs vairs ne bagāto, ne nabago.
Tāpēc, godīgi sakot, vienu bagātība un citu nabadzība ir tikai viena no jūsu nepilnīgās apziņas sekām. Pārvarējuši savā apziņā šo nepilnību, jūs savā dzīvē vairs nesastapsieties ne ar pārmērīgu nabadzību, ne ar pārliecīgu bagātību.
Tāpēc ne cīņai ar bagātajiem, ne cīņai ar nabadzīgajiem nav nekādas jēgas.
Jēga ir tikai jūsu cīņai ar savu nepilnīgo apziņu, kas noliedz nabadzību un tiecas pēc bagātības.
Ne bagāto, ne nabago vairs nebūs, kad jūsu cilvēces vairākuma apziņa izstrādās pareizu attieksmi pret nabadzību un bagātību.
Jūsu nabadzības un jūsu bagātības saknes ir jūsu pārmērīgās pieķeršanās karma šīs pasaules lietām. Jūs varat brīvprātīgi uzņemties sev šo karmu atstrādāšanai, vai sapelnīt šo karmu ar nepareizu Dievišķās Enerģijas izlietošanu iepriekšējos iemiesojumos.
Viss, kas ir ap jums, ir jūsu karmas un cilvēces karmas sekas. Jebkura īpašība, jebkura šīs pasaules izpausme, visas jūtas un katra doma. Bet tas viss rada to fonu, to skatuvi, kas ļauj jūsu dvēselei iegūt viskvalitatīvāko apmācību un attīstīties.
Jums jūsu dzīve var šķist kā pilnīga bezizeja. Bet varbūt jums tas būs liels mierinājums, ja es jums pateikšu, ka daudzas Gaismas Būtnes jūs apskauž, ka jums ir tik labi apstākļi jūsu dvēseļu attīstībai. Daudzi no viņiem labprāt mainītos ar jums vietām, ja to atļautu Dievišķais Likums.
Tāpēc jūsu uzdevums būs iegūt plašāku skatu uz jūsu dvēseļu attīstību un uz visas cilvēces un visa visuma attīstību kopumā.
Es būšu priecīgs, ja mana šīsdienas saruna veicinās jūsu apziņas mainīšanos pareizā virzienā.
ES ESMU Surija, un es sūtu jums savu sveicienu no Lielās Centrālās Saules.
Tatjana Mikušina, 2005
Tulkoja D. Daija, L. Ērgle, O. Gaile 2007.g.
Red. L. Ērgle 2015.g.
__________________________________________________________________________
* Līla (sanskr. लीला, līlā IAST) — sanskrita termins, kas tiešā tulkojumā nozīmē "spēle", "laika pavadīšana": http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%BB%D0%B0 (red. piez.)